Dobre rady dla uczestników Parady i Pikniku

Odpowiadamy na Państwa pytania dotyczące obecności na Paradzie Seniorów i Pikniku Pokoleń.

Pytania i odpowiedzi:

O której i gdzie zaczyna się Parada?
Startujemy o godz. 12.00 z placu Konstytucji.

Jaką trasą przejdzie Parada?
Z placu Konstytucji skręcamy w ul. Piękną, Aleje Ujazdowskie, mijamy Plac na Rozdrożu i wchodzimy na terem Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski.

Jakim tempem przejdzie Parada? Czy wolniejsze osoby nie zmęczą się?
Idziemy powoli, nigdzie się nie śpieszymy, cieszymy się swoją obecnością, a osoby z problemami ruchowymi będą mogły pojechać autobusem z odkrytym dachem.

Czy można dołączyć na trasie Parady?
Parada Seniorów jest dla wszystkich seniorów i seniorek, a dołączyć do niej można w dowolnym punkcie trasy przemarszu.

Czy można się kolorowo przebrać na Paradę lub przygotować transparent?
Oczywiście! Mile widziani są wszyscy, którzy chcą zaprezentować się na Paradzie radośnie, kolorowo, głośno. Dopuszczamy wszelkie formy ekspresji!

Jakie obuwie będzie najbardziej odpowiednie? Czy zabierać parasolkę?
Zarówno na przemarsz jak i Piknik polecamy niższe, wygodne obuwie. Odradzamy buty na wysokim obcasie – będzie Państwu znacznie wygodnie. Zachęcamy również do zabrania parasolki – przyda się zarówno w wypadku deszczu jak i ochroni przed czerwcowym słońcem.

O której godzinie zaczyna się Piknik Pokoleń?
Piknik Zaczyna się o godzinie 13.00 i potrwa do około 19.00

Czy można przyjść tylko na Piknik?
Wszystko zależy od Państwa. Przyjdźcie do nas w najlepszym dla siebie momencie.

Czy można wyjść z Pikniku i wrócić później?
Oczywiście. CSW Zamek Ujazdowski położone jest w znakomitym punkcie miasta. Zaledwie sto metrów od pięknej trasy spacerowej wzdłuż Alej Ujazdowskich, kilkaset kroków od zielonych terenów parku Agrykoli, tuż obok wejścia do Łazienek Królewskich. Zachęcamy do spacerów w te miejsca.

Czy odbędą się występy muzyczne?
Występy muzyczne, czyli koncerty i dancing, będą miały miejsce na dwóch scenach: na terenie Zielonego Jazdowa, czyli na polanie parku w CSW, oraz na dziedzińcu Zamku. Występy będą trwały nieprzerwanie od godziny 13.00 do 19.00

Czy można będzie znaleźć miejsce siedzące na Pikniku?
Tak. Krzesła ustawimy w strefach gastronomicznych jak również przed scenami oraz w innych punktach parku. Będą na Państwa czekać również koce i leżaki.

Czy dostępny będzie darmowy poczęstunek?
Tak, przygotowujemy dla Państwa bezpłatne kiełbaski z wody, słodkie bułeczki, owoce i oczywiście wodę. Za inne dania trzeba będzie zapłacić do 5 złotych za porcję. Na miejscu, w barze restauracji Instalacje, będzie można kupić niedrogie piwo czy wino. Nie mamy również nic przeciwko „koszyczkowi”.

Gdzie na Pikniku Pokoleń będą znajdowały się toalety?
W podziemiach CSW znajduje się kilkanaście kabin WC. Toalety przenośne zostaną również ustawione w oznaczonych miejscach w parku. Toalet na pewno nie zabraknie.