Artyści na Pikniku – godziny występów

Na Pikniku Pokoleń nieustający dancing międzypokoleniowy pod wodzą senioralnych DJów: DJ Wiki, DJ Janeczki, DJ Andrzeja i i DJ Wita. A poza tym zapraszamy na koncerty na żywo na dwóch scenach. Wystąpią m. in:

The Postman – 14.00

Big-beat nie odszedł w zapomnienie. The Postman, grupa z Polkowic, z sukcesem nawiązuje do tego brzmienia, o czym przekonają się uczestnicy Pikniku Pokoleń. Gwarantowane prawdziwe show, powrót do lat 60. i szerokie uśmiechy, czyli w skrócie dobra zabawa w kulturalnym wydaniu. Ich występy są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach – od śpiewu po garnitury czy fryzury.  Inspirują się twórczością głównie The Beatles – zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym, ale wykonują też legendarne utwory polskiego big-beatu.

Teściowa Śpiewa – 16.00     

Teściowa śpiewa to zespół złożony z autentycznej teściowej i zięcia. Autorskie piosenki (teściowa pisze teksty, zięć muzykę) nawiązują klimatem do warszawskiego folkloru miejskiego, przede wszystkim do nurtu, którego mistrzem był Stanisław Grzesiuk. Humor, lekka ironia i dystans do otaczającej rzeczywistości to jest za co najbardziej cenią ich fani. Prosty i uniwersalny przekaz i mocne osadzenie we współczesnych realiach zapewniają im starszą, ale może przede wszystkim młodą publiczność. Łamią też stereotyp o niemożności dogadania się teściowej z zięciem.

Maja Koman – 17.30

Koman śpiewa nieszablonowo i pisze dość odważnie, czego dowiodła we wspomnianym utworze. Potrafi delikatnie łączyć ironię z żartem, melancholię z pazurem i muzykę ze słowem, opowiadając m.in. o zawiłościach damsko-męskich relacji. Poprzez swój tekst kokietuje, prowokuje, żartuje, ale i sprawia, że numer wpada w ucho. W tym tonie utrzymany jest cały album Pourquoi Pas, którego premiera odbyła się w kwietniu zeszłego roku.

Koman nie tylko wykonuje własne teksty, ale i sama komponuje, przez co nazywana jest artystką multimedialną. Sztuka towarzyszy jej w życiu od zawsze, mimo że pod różnymi postaciami – np. tańca, fotografii czy projektowania. Jest twórczość – mimo młodego wieku – charakteryzuje różnorodność i dojrzałość, a koncerty dają moc pozytywnej energii. Będzie można się o tym przekonać w czasie tegorocznej edycji Pikniku Pokoleń.

 

Zespoły taneczne Przebudzenie oraz Happy Ladies – godz. 13.30

Teresa Kramarska – godz. 15.00

oraz inni artyści

 

image Maja Koman Unplugged

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy również na warsztaty i spotkania na Pikniku Pokoleń

 

Warsztat z Władysławem Kozakiewiczem – zaprasza Wydawnictwo Agora                            

Warsztaty na Dziedzińcu – godzina 15.00; stoisko wydawnictwa czynne cały czas

W tegorocznej edycji Pikniku Pokoleń udział weźmie legenda polskiego sportu – Władysław Kozakiewicz. Jeden z najlepszych tyczkarzy świata będzie zachęcał seniorów do aktywnego stylu życia – w końcu Mistrz Olimpijski najlepiej wie, jak dbać o kondycję i ciało! Władysław Kozakiewicz opowie nie tylko o swoich doświadczeniach sportowych, ale także o zmaganiach z procesem starzenia się i walce o formę. Co jednak najważniejsze – zorganizuje pokaz ćwiczeń. Będą to specjalne techniki, które Mistrz stosuje na co dzień w terapii osób starszych w swojej klinice rehabilitacyjnej w Niemczech. Panel poprowadzi Jerzy Telesiński z Radia Złote Przeboje. Jednak teoria to zwykle za mało – słuchacze będą mieli możliwość wspólnie poćwiczyć i nauczyć się podstaw. Poza rozmową i pokazem ćwiczeń odbędzie się promocja książki Bądź Kozakiem i dbaj o siebie!, której autorami są Władysław Kozakiewicz oraz dziennikarz sportowy, Damian Bąbol.

 

Happening „Pokolenie Młodzi Duchem” – zaprasza Fundacja United Way Polska Warsztaty o 14.00, 15.30, 17.00; stoisko fundacji czynne cały czas

Uczestnicy happeningu zaproponują hasło nawołujące do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób starszych. Hasło pojawi się na specjalnie przygotowanych papierowych czapkach, które następnie będą malowane i ozdabiane. Każdy będzie mógł założyć taką czapkę i wyjść w niej na ulice Warszawy. Zbiórka na warsztaty prowadzone przez Lucynę Kraśkiewicz. Ponadto na stoisku będzie możliwość zapisów na bezpłatne konsultacje psychologiczno-prawnicze dla Seniorów.

 

Dbaj o pamięć! – na warsztaty zaprasza Care Experts

Zbiórka na warsztaty na stoisku fundacji w strefie parku
Stale czegoś szukasz? Opiekujesz się osobą z objawami pamięci? Chcesz dowiedzieć się więcej o chorobie Alzheimera? Fundacja Medicover zaprasza na warsztaty, na których dowiesz się: Co robić, gry dostrzegasz pierwsze trudności z pamięcią? Jak zachować się wobec bliskich z objawami demencji, jak radzić sobie z emocjami? Gdzie szukać wsparcia w opiece nad chorym? Co robić, by utrzymać aktywność umysłową w starszym wieku.

 

Warsztaty dla najmłodszych przyszłych seniorów – zaprasza Fundacja Zobacz…JESTEM                                                                                          

Na stoisko Fundacji zapraszamy przez cały czas trwania Pikniku

Animatorzy Fundacji  przywitają najmłodszych przyszłych seniorów o godzinie 13.00 malowaniem twarzy. Poniesie ich także wyobraźnia, którą wykorzystają wspólnie z dziećmi przy skręcaniu balonów. Będzie trochę ruchu, gier i zabaw, malowania i rysowania. O 14:30 i o 17:30 zaplanowaliśmy konkursy z nagrodami. Nie zdradzimy na razie jakie – trzeba po prostu przyjść. Najchętniej w towarzystwie Babci i Dziadka – dla nich też mamy niespodziankę!

 

Warsztaty Nordic-Walking – zaprasza Fundacja Trzy Kroki                                                       

Warsztaty o godzinach 14.30, 15.30, 16.30; stoisko przez cały czas trwania Pikniku.

Na stoisku będzie można spotkać się z psychodietetykiem czy skorzystać z profesjonalnych konsultacji dotyczących dobierania kijków nordic-walking. Zapraszamy też na warsztaty nordic-walking pod okiem specjalistów.

 

Ekologiczne warsztaty i konkursy – zaprasza Senior LO 50+

Stoisko otwarte przez cały piknik

Na stoisku wydawcy pisma Senior LO 50+ liczne konkursy o tematyce ekologicznej. Każdy, kto przyniesie na piknik zużyte baterie dostanie ekologiczny gadżet lub nasiona roślin.

 

Warsztaty Plastykoterapii  zaprasza Fundacja Terapii Poprzez Sztukę „Kolorowy Start”

Warsztaty plastyczno-terapeutyczne przez cały czas trwania Pikniku

Warsztaty Tai-Chi – zaprasza Stowarzyszenie Taoistycznego Tai-Chi w Polsce                       

Sesje odbędą się o godzinie 14.00 i 15.00 – zbiórka na stoisku stowarzyszenia

Jak starsi mogą pomóc starszym? – opowie zespół i wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”                                                              

Punkt informacyjny Stowarzyszenia będzie działał przez cały Piknik

 

 

Strefa Poczęstunku

Miejsce w którym będzie można dostać niewielką, bezpłatną przekąskę od naszych sponsorów  lub kupić niedrogie dania z grilla czy zupę za trzy złote.

 

 

Strefa Zdrowia SYNEXUS

Miejsce w którym kilkunastu specjalistów będzie robiło bezpłatne badania lekarskie oraz… masarze lecznicze. Na miejscu również słuchobus.

 

 

belkaszersza

 

 

 

 

 

belka_A3