IV Parada Seniorów Dojrzali Wspaniali

Przed nami IV edycja Parady Seniorów „Dojrzali Wspaniali” – czyli wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin. Tego dnia wspólnie wychodzimy na ulicę Warszawy, by zamanifestować siłę solidarności międzypokoleniowej i świetnie się bawić!

W tym roku spotykamy się 2 września o godz. 12:00 przy rondzie Charles’a de Gaulle’a w Warszawie (początek ul. Nowy Świat), by wspólne przejść w paradzie na teren Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń.

Parada6

Przemarsz ma być wspólną i radosną manifestacją solidarności międzypokoleniowej i siły drzemiącej w społeczności osób 60+. Ma być kolorowo, radośnie i głośno, tak bardzo, by nasz głos dotarł do osób odpowiedzialnych za politykę senioralną, a także by inni (jeszcze nieaktywni ) seniorzy zainspirowali się i  zaangażowali w swoje lokalne grupy.  Hasło tegorocznej parady to „siła wieku, człowieku!”, czyli wydobywamy potencjał społeczności 60+, którego należy szukać w ich doświadczeniu, energii i liczebności.

Parada Seniorów 2016 i Piknik Pokoleń 2016 fot. Magdalena Starowieyska i Darek Golik (64)

To już IV edycja Parady Seniorów. Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie  wydarzeniem, co nas ogromnie cieszy, bo to oznacza, że idea parady rozprzestrzenia się. W tym roku planujemy pobić dotychczasowy rekord i zgromadzić ponad 10 tys. uczestników!   Będzie to największa impreza, jaką udało się zorganizować do tej pory dla seniorów w Polsce – powiedział Przemysław Wiśniewski, pomysłodawca parady i prezes Fundacji ZACZYN.

Parada Seniorów 2016 i Piknik Pokoleń 2016 fot. Magdalena Starowieyska i Darek Golik (58)

Piknik Pokoleń odbędzie się w tym roku na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Wybór miejsca nie jest przypadkowy! Piknik Pokoleń to spotkanie międzypokoleniowe, na którym obok siebie bawią się przedstawiciele wszystkich pokoleń. Tradycyjnie oprócz finałowego koncertu estradowej gwiazdy, do tańca będzie przygrywać Dj Wika. Równolegle będą odbywać się ciekawe panele dyskusyjne, warsztaty i ćwiczenia ruchowe.  Na uczestników będzie czekać także darmowy poczęstunek i woda.

Szczegółowy program Parady Seniorów „Dojrzali Wspaniali” należy śledzić na stronie www.parada.zaczyn.org.