Miasteczko Atrakcji na Pikniku Pokoleń 2018

Co roku po Paradzie Seniorów zapraszamy na wielogodzinny Piknik Pokoleń. W trakcie jego trwania odbędzie się wiele koncertów, paneli dyskusyjnych oraz warsztatów. Dodatkowo przygotowujemy dla Was Miasteczko Atrakcji z ponad 20 stoiskami naszych partnerów.

parada2018_logotypy_adamed
Nasz partner strategiczny, Adamed dla Seniora
przygotował dla uczestników strefę bezpłatnych badań spirometrii, poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia krwi. W trakcie trwania Pikniku Adamed zaprosi wszystkich przed główną scenę na wspólny trening nordic walking. Przez cały dzień w strefie Adamedu dla Seniora będą odbywać się indywidualne konsultacje prowadzone przez profesjonalnych trenerów, w trakcie których Seniorzy będą mogli porozmawiać o technice uprawiania tego sportu.
Organizatorzy programu Adamed dla Seniora zachęcają także do udziału w ogólnopolskim konkursie „Historie Seniorów”, w ramach którego osoby prowadzące aktywny tryb życia mogą opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. Działanie to ma zmotywować do bycia aktywnym, rozwijania pasji oraz realizacji własnych marzeń pomimo „dojrzałego” wieku. Dla autorów najciekawszych zgłoszeń przewidziano nagrody finansowe, a wybrani uczestnicy zaproszeni zostaną do współtworzenia bloga, który realizowany będzie w ramach programu Adamed dla Seniora.

parada2018_logotypy_alconparada2018_logotypy_lepszy_wzrok_lepsze_życie
Alcon Polska, organizator kampanii „Lepszy wzrok, lepsze życie”,
na swoim stoisku udostępni konsultacje specjalistów w zakresie zaćmy. Chorzy na kataraktę dowiedzą się jak w szybki i bezpieczny sposób pozbyć się tej dokuczliwej choroby, a osoby, które nie doświadczyły zaćmy będą mogły obejrzeć świat oczami pacjenta dzięki specjalnym okularom. Każdy uczestnik będzie miała możliwość stworzenia, niebanalnej, żywej dekoracji poprzez udział w warsztatach z tworzenia lasu w słoikach. Na uczestników będzie czekała również unikatowa wystawa prezentująca historie osób, które przeszły operację usunięcia zaćmy.

parada2018_logotypy_9_milionów
Firma GlaxoSmithKline, organizator kampanii „9 milionów powodów”, przygotowała warsztaty edukacyjne na temat higieny jamy ustnej z protezą zębową. Specjalnie dla seniorów zostaną przeprowadzone ćwiczenia z poprawnego korzystania z produktów do czyszczenia i mocowania protezy zębowej Corega. Na uczestników czekają upominki!

parada2018_logotypy_partnerzy1_oprea
Nasz Partner, ORPEA Polska (wcześniej MEDI-system), operator największej w Polsce sieci nowoczesnych domów opieki, zaprasza do stoiska na warsztaty (m.in. Aktywny senior nie rdzewieje oraz Jak dbać o seniora – opieka nad osobą starszą), bezpłatne porady fizjoterapeutów oraz masaż relaksacyjny barków. Na stoisku będą dostępne bezpłatne próbki produktów higienicznych marki TENA. Zapraszamy!

parada2018_logotypy_partnerzy1_promedica
Na stoisku Promedica24
będzie można uzyskać informacje jak zmienić lub podjąć nową pracę i zostać opiekunem seniorów w Niemczech. Będzie można zapoznać się z warunkami zatrudnienia, obowiązkami oraz dowiedzieć się, co trzeba zrobić by bezpiecznie pracować za granicą. Każdy chętny dodatkowo będzie mógł wykonać specjalny test osobowości pozwalający określić predyspozycje zawodowe. Ponadto, na stoisku będzie można odbyć profesjonalną konsultację dietetyczną, bezpłatnie dokonać analizę składu ciała i sprawdzić swój wiek metaboliczny.
Nasi doradcy są będą do Państwa dyspozycji! Odważ się na zmiany z Promedica24.

parada2018_logotypy_vigantoletten
Na stoisku Vigantoletten Max
będzie można dowiedzieć się, jak dbać o gospodarkę hormonalną i właściwy poziom witaminy D w organizmie. Goście Pikniku będą mogli skorzystać z bezpłatnych zaproszeń na badanie poziomu witaminy D, rozwiązać quiz o poziomie odczuwanego szczęścia i skorzystać z konsultacji endokrynologa.

parada2018_2_wystawcy

Centrum słuchu Maytone dla uczestników Pikniku zorganizuje quizy oraz gadżety. Eksperci Matytone udzielą wszelkich wskazówek m.in. w zakresie ochrony narządu słuchu przed hałasem. Będzie również możliwość wypróbowania urządzeń pozwalających lepiej słyszeć.

Ogólnopolski Program Badań Przesiewowych „Test na HCV – prosty krok do zdrowia” zaoferuje na swoim stoisku możliwość przebadania się pod kątem przeciwciał anty-HCV. Właśnie tu znajdzie się pięć kompleksowo wyposażonych stanowisk do badań, obsługiwanych przez wykwalifikowany personel medyczny. Darmowe badanie wykonywane jest przy pomocy kasetowych testów diagnostycznych, które diagnozują krew pobraną z opuszka palca. Wynik dostępny jest od razu.

Torqway Hybrid zaprasza na swoje stoisko wszystkich aktywnych, którzy lubią ćwiczyć i dbają o kondycję fizyczną. Torqway Hybrid to także innowacyjny pojazd do ćwiczeń fizycznych dla osób dojrzałych, którzy chcą jak najdłużej zachować dobrą kondycję i życiową niezależność. Na stoisku będzie można zapoznać się z projektem i porozmawiać na temat potrzeb i upodobań w zakresie aktywności fizycznej i uprawiania sportu. Dla chętnych i odważnych będzie jeżdżąca niespodzianka.

Centrum Medyczne Synexus umożliwi skorzystanie z pomiarów ciśnienia, BMI, procentu tkanki tłuszczowej i poziomu glukozy we krwi. Będzie można również zapisać się na bezpłatne badania kontrolne. Do dyspozycji uczestników Parady i Pikniku będzie również wykwalifikowany dietetyk, udzielający profesjonalnych porad dietetycznych. Każda osoba, która odwiedzi stoisko Synexus i wypełni krótką ankietę zdrowia, otrzyma drobny upominek oraz będzie mogła wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Firma LUMEN na swoim stoisku zapewni możliwość wypróbowania innowacyjnych rozwiązań dla osób niewidomych i słabowidzących. W ofercie znajdziecie m.in. mówiące zegarki oraz budziki, specjalistyczne aparaty telefoniczne, lupy elektroniczne, mówiące wagi oraz ciśnieniomierze, specjalistyczne oprogramowanie komputerowe, powiększone klawiatury oraz wiele innych produktów ułatwiających codzienne życie.

Urząd Komunikacji Elektronicznej w ramach kampanii społecznej „Wiem, co podpisuję” zaprosi na stoisko by udzielić porad indywidualnych w zakresie umów i usług telekomunikacyjnych. Eksperci UKE będą rozdawali materiały edukacyjne i gadżety, zorganizują również quizy z nagrodami.

Wydawnictwo Burda na swoim stoisku zaoferuje kilkadziesiąt tytułów książkowych w bardzo przystępnych cenach. Na stoisku będzie można również uzyskać autograf wybranych autorów.

Zapraszamy również na stoiska: Promedica24, Orpea Polska, Urzędu m. st. Warszawy, Klubu Absolwentów UW, Stowarzyszenia mali Bracia Ubogich, Fundacji VIVA, pisma Głos Seniora, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Radia Pogoda, Teatru Dramatycznego w Warszawie oraz innych instytucji.

Dodatkowo warto odwiedzić stoisko producenta kawy Woseba, gdzie otrzymacie pyszną ciepłą kawę, a także stoisko Wodociągów Miejskich, na którym spróbujecie krystalicznie czystej warszawskiej kranówki wprost ze specjalnego beczkowozu.

Zapraszamy również na stoiska gastronomiczne oferujące ciepłe i zimne przekąski.