Panele dyskusyjne i spotkania

Po Paradzie Seniorów na Pikniku Pokoleń odbędą się panele dyskusyjne i spotkania. Strefa panelowa będzie funkcjonowała, tak jak w poprzednim roku, na małym dziedzińcu Kampusu Głównego UW. Będzie można do niej wejść zarówno z terenu kampusu jak i z Krakowskiego Przedmieścia. Zapraszamy 24 sierpnia 2019 r. do Warszawy!

13.30
Mądra babcia w świecie dorosłych

W trakcie wystąpienia Beata Borucka – internetowa Mądra Babcia – opowie o tym, jak budować dobre, zdrowe relacje z dorosłymi dziećmi, innymi dziadkami w rodzinie, a także opiekunkami i nauczycielami wnuków. Podzieli się sprawdzonymi sposobami „dogadywania” się z bliskimi reprezentującymi różne pokolenia i podpowie, jak być mądrą babcią w coraz szybciej zmieniającym się świecie.

Beata Borucka – najsłynniejsza babcia polskiego Internetu. Ma misję pokazania i wzmocnienia roli babci w wychowywaniu dzieci, a także podpowiadania jak być nowoczesną, mądrą babcią. Patrzy na świat z humorem i dystansem. W jej życiu, książkach, na blogu i profilu na Facebooku satyra przeplata się z refleksją, odwagą, a nawet buntem. Ma dorosłą córkę i trójkę wnucząt, które uwielbia z wzajemnością.

14.30
Rozrywka 60+, czyli czy seniorowi czegoś nie wolno lub nie wypada?

Jeszcze kilka lat temu seniorzy rozwijający życie towarzyskie i rozrywkowe spotykali się ze społecznym ostracyzmem. Dziś już odważnie chodzimy na dancingi nie tylko w Ciechocinku, przechadzamy się środkiem jezdni na Paradach Seniorów, ubieramy się coraz bardziej kolorowo i modnie. Ale wciąż słyszymy, że czegoś nam nie wypada. Jak pokonać konserwatywne normy i przekonać młodych, a także samych seniorów, do aktywnego życia pełnego wrażeń?

Moderator:

Robert Łuchniak – radio RDC

Udział wezmą:

Robert Janowski – dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy, lektor, pisarz, wokalista. Wieloletni prowadzący teleturniej TVP1 „Jaka to melodia?”, od jesieni 2019 r. poprowadzi nowy muzyczny show w Tv Puls.

DJ Wika – najstarsza polska DJ-ka, gwiazda mediów, animatorka aktywności seniorów, pomysłodawczyni Parady Seniorów.

Tomasz Szymański – redaktor naczelny tygodnika „Życie na Gorąco”, najpopularniejszego magazynu rozrywkowego mającego setki tysięcy czytelników.

Katarzyna Pakosińska – aktorka i kabareciarka. Współtwórczyni „Kabaretu Moralnego Niepokoju”. Występuje w warszawskich teatrach Kamienica oraz Capitol. Była uczestniczką programów rozrywkowych: „Taniec z gwiazdami” i „Twoja twarz brzmi znajomo”.

godz. 15.30
Dojrzałe zmiany w dojrzałym życiu, czyli jak mądrze się zmieniać

Rozmowa o poszukiwaniu siły i motywacji niezbędnych do mądrego spełniania marzeń i odnajdywania szczęście w dojrzałym życiu.

Moderatorka:

Aleksandra Zbroja – dziennikarka, reportażystka, „Duży Format”

Udział wezmą:

Mariola Bojarska-Ferenc – instruktorka fitnessu, gimnastyczka artystyczna, dziennikarka i autorka książek. Była prekursorką fitnessu w Polsce i zapoczątkowała modę na bycie fit.

Ewa Foley – promotorka pozytywnego życia, doradca rozwojowa. Autorka popularnych książek-poradników zwanych „trylogią życia”: Zakochaj się w życiu, Powiedz życiu tak oraz Bądź aniołem swojego życia.

Anna Korcz – aktorka filmowa, serialowa i teatralna, znana m.in. z rolach w „Na dobre i na złe” oraz „Na wspólnej”.

godz. 16.30
Stylowo po sześćdziesiątce, czyli kilka słów o modzie i seniorach

W trakcie panelu modelka Helena Norowicz, bloger Jan Adamski i stylista Tomasz Jacyków będą mówić o elegancji na co dzień, poszukiwaniu swojego stylu, pięknie i zdrowiu w dojrzałym wieku.

Moderatorka:

Beata Tadla – dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Udział wezmą:

Helena Norowicz – modelka, aktorka. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” powiedziała, że odejście z teatru na emeryturę podcięło jej skrzydła. Dostała jednak nieoczekiwaną propozycję zawodową i w wieku 80 lat rozpoczęła karierę modelki. Grała m.in. w filmach i serialach, takich jak: „Matka Teresa od kotów”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”, „Na dobre i na złe”, „Anna German”.

Tomasz Jacyków – stylista, krytyk i popularyzator mody. Stylista licznych programów telewizyjnych i juror w kilku talent-show. Autor książki O elegancji i obciachu Polek i Polaków.

Jan Adamski – senior, bloger, pasjonat mody męskiej. Lubi pisać o sprawach, które go pasjonują, dlatego zdecydował się na prowadzenie bloga, na którym prezentuje autorskie stylizacje. Nie boi się odważnych zestawień, jasnych kolorów i wyzwań.