Parada Seniorów i Piknik Pokoleń 2024 – ważne informacje

Parada jest największym senioralnym wydarzeniem w Polsce, ale również w Europie i najpewniej na świecie. Wokół wydarzenia zgromadziła się wspaniała społeczność uczestników, którzy przyjeżdżali do nas co roku z kilkuset miejscowości. Niestety, paradową tradycję zastopował COVID. Teraz najwyższy czas znów spotkać się w centrum Warszawy!

Fundacja Zaczyn jest gotowa do organizacji wydarzenia. Mamy już plan logistyczny, wstępną trasę Parady i miejsce Pikniku, wyceny kosztów. Mamy wstępnie zakontraktowanych artystów, a nawet plan paneli dyskusyjnych. Pozyskaliśmy pierwsze patronaty i ambasadorów.. Co ważne, a właściwie najważniejsze, mamy również Was! Do tej pory skontaktowało się z nami ponad 200 organizacji lokalnych i grup nieformalnych, które chcą przyjechać na wydarzenie.

Jeśli chodzi o datę to rozważamy pierwszą i drugą sobotę września co daje nam niemal gwarancje optymalnej pogody. Z ostatecznym wyznaczeniem terminu wydarzenia musimy jednak poczekać na uzyskanie kluczowej dla nas decyzji o finansowaniu wydarzenia z jednego z programów ministerialnych. Chodzi o konkurs, w którym zawsze uzyskiwaliśmy dotację, ale który w tym roku został ogłoszony z aż półrocznym opóźnieniem! Jego rozwiązanie nastąpi do połowy lipca i wtedy będzie możliwe oficjalne ogłoszenie Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń 2024. Uzbrójcie się w cierpliwość i trzymajcie kciuki.

Parada pozwala zgromadzić się w Warszawie kilkunastu tysiącom Dojrzałych Wspaniałych, ale jest też bardzo kosztowna. Budżet wydarzenia w tym roku szacujemy na ponad 400 tysięcy złotych, z czego część jest wykorzystywana do dofinansowania przejazdów mniej zasobnych grup. Musimy być pewni, że ten budżet mamy zabezpieczony.

Wkrótce wracamy z informacjami. Mamy nadzieję, że będą dobre!

Zapraszamy do kontaktu z nami: zaczyn@zaczyn.org, 534-701-114