Piknik Pokoleń 2017: PROGRAM

Z największą przyjemnością przedstawiamy Państwu program IV Ogólnopolskiej Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń 2017 r.

 

Parada_Seniorow_2017_scena_glowna

Parada_scenaglowna

13:00 Joga Śmiechu

13:20 Cheerleaderki 50+

13:40 Konrad Gaca

14:00 Tercet Egzotyczny

15:45 Dancing z DJ Wiką i Radiem Pogoda (DJ Wojtek Babiarczyk)

 

Parada_Seniorow_2017_stoiska

Grupa Adamed

Przygotowała konkurs, w którym uczestnicy Parady Seniorów będą mogli wygrać przydatny upominek oraz trzy nagrody główne. Wystarczy wypełnić krótką ankietę. Dodatkowo będzie można wziąć udział w badaniach neurologicznych, w których zbadana zostanie reakcja na bodźce zewnętrzne. Lekarz  wstępnie stwierdzi czy pacjent nie cierpi np. na zaburzenia równowagi, sztywność karku oraz zweryfikuje prawidłowość odruchów, podczas lekkiego uderzenia młotkiem neurologicznym w określone partie ciała. Przez cały czas Pikniku Pokoleń będzie można zaczerpnąć informacji dot. produktów Grupy Adamed.

Więcej informacji na stronie: adamed.expert/kategorie-produktow/

Grupa Adamed jest Partnerem Strategicznym Parady Seniorów 2017.

Adamed_belka

Strefa Metamorfoz – Odważ się na zmiany z Promedica24

Promedica 24 przygotowała specjalne atrakcje dla Pań, które chcą być zawsze piękne, bez względu na wiek. Jak malować się na co dzień a jaki makijaż zastosować na specjalne okazje? Jak odpowiednio dobrać kosmetyki do makijażu? Na te i inne pytania odpowiedzą profesjonalne wizażystki, które także bezpłatnie wykonają makijaż. Można będzie porozmawiać o urodzie i aktualnych trendach, kosmetykach, a także dobrać odpowiednie do urody kolory z pomocą stylistki-kolorystki. Promedica 24 przygotowała także gadżety, które zadbają o widoczność uczestników.

Promedica24 jest Partnerem Głównym Parady Seniorów 2017.

Takeda

Na stoisku będzie można dowiedzieć się jak prawidłowo dbać o kości i stawy. Odwiedzający dostaną zniżkę na badanie poziomu witaminy D w organizmie oraz upominek.

Będzie można również porozmawiać z pszczelarzem na temat jego codziennej pracy, życia pszczół, właściwości i rodzajów miodu oraz na własne oczy zobaczyć jak jest zbudowany ul (pokazowy, bez pszczół).

Super-Pharm

Na stoisku można będzie skorzystać z darmowych dermokonsultacji, zbadać stan swojej skóry i dowiedzieć się jak pielęgnować skórę dojrzałą. Profesjonalni dermokonsultanci VICHY/LA ROCHE POSAY będą pomagali w doborze odpowiednich dermokosmetyków i wręczali pakiety próbek do przetestowania. Razem z marką COTY Super Pharm przygotował możliwość skorzystania z bezpłatnego make-up wykonywanego przez makijażystkę kosmetykami marki Bourjois. Na stosiku można będzie przetestować różnorodne dermokosmetyki, suplementy diety czy sprzęt elektroniczny (np. ciśnieniomierz) dostępne w drogeriach Super Pharm oraz dowiedzieć się więcej o klubie Life Style. Na wszystkich odwiedzających czekają kosmetyczne upominki.

Synexus

Przygotował specjalną ofertę dla wszystkich wyznających zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Na stoisku będzie można zupełnie bezpłatnie zmierzyć ciśnienie, tkankę tłuszczową, BMI czy poziom cukru z palca a także w zbadać słuch w mobilnym słuchobusie. Na uczestników będą czekali także dietetycy, którzy wszystkim zainteresowanym udzielą porad na temat zdrowego żywienia. Odwiedzający otrzymają od Synexus upominki: pudełka na leki, długopisy czy czapki przeciwsłoneczne.

Gaca System

Na stoisku będzie można wykonać pogłębione badania InBody (jest to szczegółowe badanie składu ciała mające na celu określić strukturę ilościową i procentową mięśni, wody, tłuszczu, podstawowej przemiany materii). Dostępni na miejscu terapeuci Gaca System omówią badania i przekażą zainteresowanym zalecenia żywieniowe i treningowe. Przedstawiciele Gaca System przeprowadzą quiz dotyczący zdrowego trybu życia, można będzie także spotkać pana Konrada Gacę oraz otrzymać dedykację książki. Dla zainteresowanych Gaca System przygotował bezpłatne zaproszenia na testowy tydzień odchudzania.

Nutricia Medyczna – organizator kampanii Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą

Na stoisku uczestnicy otrzymają możliwość zapoznania się z preparatami odżywczymi, stosowanymi u pacjentów chorych przewlekle (np. z chorobą Parkinsona, chorobą Alzheimera czy po udarze), zarówno leżących, jak i aktywnych, w trakcie rehabilitacji. Dodatkowo dowiedzą się Państwo o nowym serwisie dla osób, opiekujących się chorymi z Alzheimerem – o Strefie Wsparcia (www.strefawsparcia.souvenaid.pl).

Neckermann przygotował konkurs, w którym nagrodą główną są  wczasy zagraniczne o wartości 3500 zł.

Na stoisku ABC Rehabilitacji uczestnicy dowiedzą się m.in. co zrobić gdy boli kręgosłup? Jakie ćwiczenia są zalecane na kolana? KinesioTaping, czyli lecznicze plastrowania mięśni i stawów.  Ćwiczenia z drążkami i kolorowymi gumami. Porady i dużo pozytywnej energii od sympatycznych fizjoterapeutek.

Na stoisku Senior Apartments można dowiedzieć się czym jest idea mieszkań senioralnych. Przeprowadzenie zostanie ankieta na temat idealnego miejsca do zamieszkania na emeryturze. Wśród uczestników ankiety rozlosowane zostaną nagrody. Senior Apartments przygotowało dla uczestników również słodkie upominki.

Parada_Seniorow_2017_warsztaty

Joga śmiechu

Joga Smiechu

To unikalna metoda gimnastyczna jak i również ścieżka rozwoju osobistego. Mimo lekkiej formy, ma wiele poziomów i zastosowań. Jest to okazja, by wzmocnić odporność, złagodzić ból emocjonalny, który automatycznie ludzie dokładają do bólu fizycznego i za sprawą śmiechu zacząć doceniać życie i piękno każdej chwili, otworzyć się na bardziej optymistyczne spojrzenie pomimo wszystko. A może być po prostu drogą do radości, takiej pełnej, bo zupełnie niezależnej od tego co na to powie cały świat. Jogę śmiechu poprowadzi Piotr Bielski, pionier tej metody w Polsce i autor książki „Joga śmiechu. Droga do radości”.

 

Warsztaty teatru ulicznego

akt

 

Warsztaty poprowadzi Marek Kowalski z Teatru Akt. Aktorzy wykonują pokazy i warsztaty kuglarskie oraz różnego rodzaju animacje wśród ludzi. Na uczestników spotkania czeka dużo interesujących sprzętów sportowo-rekreacyjnych, na których można będzie ćwiczyć zręczność, równowagę i wiele różnych umiejętności

 

Mehndi, czyli sztuka malowania henną

henna
Zapraszamy na warsztat malowania henną- naukę samodzielnego zdobienia ciała tymczasowym tatuażem. Małgorzata Fala: Mój związek z henną trwa od ponad 3 lat. Wprowadzam też hennę jako element ceremonii w ważnych chwilach dla ludzi, by wzmocnić na jakiś czas znaczenie uroczystości. Fascynuje mnie zabawa tą techniką, którą lubię propagować dla przyjemności i piękna, jakie możemy odnaleźć w połączeniu tej sztuki z każdym, kto jej się podda. fot Katarzyna Czajkowska.

 

Warsztaty ceramiczne

 

 

Magdalena Starowieyska (61)

 

Tworzeniem unikatowych prac z gliny może zajmować się każdy, bez ograniczenia wieku. Stowarzyszenie Amfora zaprezentuje jak powstają użytkowe naczynia ceramiczne wykonane na kole garncarskim. Dowiemy się jak ręcznie można tworzyć z gliny przy użyciu korb i szablonów. Odbędzie się również pokaz wypału ceramiki plenerowej metodą Raku.

 

 

Taniec w kręgu

Taniec w kręgu to przede wszystkim świetna zabawa i integracja. Przy pomocy profesjonalnej trenerki, w kilkanaście minut, uczestnicy warsztatu tańczą, jak profesjonalni tancerze.

Parada_Seniorow_2017_dyskusje

 

13:20 Gimnastyka umysłu – warsztat ze Zbigniewem Łuczyńskim

14:30 Odważ się na zmiany: Przekraczaj Granice

15:30 Odważ się na zmiany: Znajdź Siebie

16:30 Odważ się na zmiany: Zaprzyjaźnij się ze swoim ciałem