Praktyczne informacje – Parada Seniorów 2019

Poniżej prezentujemy kilka praktycznych i organizacyjnych informacji na temat VI Ogólnopolskiej Parady Seniorów, która odbędzie się 24 sierpnia 2019 r. w Warszawie.

TRASA PARADY

W 2019 roku VI Ogólnopolska Parada Seniorów ponownie przejdzie od Ronda de Gaulle’a do Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego.

Trasa Parady to odcinek wynoszący około 1,5 km, który pokonamy, idąc w zwartej grupie. Tempo przemarszu jest wolne, a trasa częściowo zacieniona. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z mobilnego transportu jednym z dwóch naszych autobusów. Na starcie Parady warto stawić się wcześniej, nie zalecamy jednak przybycia z bardzo dużym wyprzedzeniem.

PRZEBIEG IMPREZY – PARADA SENIORÓW I PIKNIK POKOLEŃ

Parada wyruszy w samo południe i przed godziną 13.00 wejdzie na teren Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń, a tam liczne koncerty, panele dyskusyjne, warsztaty oraz największy w Polsce Dancing Międzypokoleniowy prowadzony przez legendarną DJ Wikę. Teren Kampusu Głównego jest zazieleniony i wyposażony w parasole przeciwsłoneczne oraz liczne stoły i ławy do siedzenia.

Przestrzeń Kampusu będzie podzielona na kilka stref: Scena Główna, Strefa dyskusji, Strefa warsztatów, Strefa gastronomiczna.

UWAGA! Na terenie Pikniku Pokoleń nie prowadzimy sprzedaży alkoholu i nie ingerujemy w zawartość koszy piknikowych uczestników. Najbliższy sklep spożywczy znajduje się 50 metrów od bramy głównej Kampusu.

BEZPIECZEŃSTWO

Cały przemarsz Parady oraz Piknik Pokoleń są zabezpieczane przez służby: policję, ochronę, wolontariuszy, harcerzy. Towarzyszyć nam będą również karetki oraz piesze zespoły ratownicze.

W trakcie Pikniku Pokoleń zapewnimy minimum dwa punkty medyczne z pełną obsługą medyczną. Po terenie będą również przemieszczać się mobilni sanitariusze. Wydarzenie objęte jest opieką profesjonalnej agencji ochrony a także kilkudziesięciu naszych wolontariuszy.

Przy wejściu na imprezę będzie ustawiony punkt informacyjny, w którym będzie można zasięgnąć informacji o rozlokowaniu poszczególnych atrakcji.

JEDZENIE I PICIE

W trakcie Pikniku będą otwarte stoiska gastronomiczne serwujące dania ciepłe i zimne oraz napoje bezalkoholowe. Ceny potraw z menu są skrojone na każdą kieszeń. Będzie można zakupić grochówkę i inne zupy za 4 zł, a także porcje dań grillowych w cenach od 6 zł. Dostępne będą lody, gofry, kanapki, sałatki.

Na wszystkich uczestników czekać będzie bezpłatna kawa od Wosseby, a także woda dostarczana przez Wodociągi Warszawskie. Zachęcamy do przybycia z własnym pojemnikiem wielorazowym (stalowa lub plastikowa butelka czy bidon), do którego będzie można nalać wody i zużywać dużej ilości plastikowych kubków.

W strefie Green Caffè Nero będzie można zakupić kilkanaście rodzajów kaw przygotowanych przez baristów w cenie 50% niższej niż według regularnego cennika.

MIEJSCA SIEDZĄCE

W trakcie Pikniku Pokoleń zapewniamy państwu ponad 5000 miejsc siedzących przy stołach biesiadnych ustawionych w zacienionych miejscach między drzewami, a także na utwardzonej powierzchni alejek Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego. Większość miejsc jest wyposażona w parasole przeciwsłoneczne. Strefy miejsc siedzących ustawione będą w różnych miejscach kampusu – możliwe będzie zajęcie miejsca blisko sceny lub też w nieco cichszym miejscu. Dla osób, które przybywają na Piknik same lub z niewielkim towarzystwem, przygotujemy również niewielką widownię, z której będzie można śledzić wydarzenia na scenie głównej.

Dodatkowo przygotowaliśmy specjalną strefę paneli dyskusyjnych wyposażoną w prawie 150 miejsc siedzących, parasole, a także mini-kawiarnię. Strefa panelowa będzie funkcjonowała, tak jak w poprzednim roku, na małym dziedzińcu Kampusu Głównego UW. Będzie można do niej wejść zarówno z terenu kampusu jak i z Krakowskiego Przedmieścia.

TOALETY

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa większą liczbę przenośnych toalet, zwiększyliśmy również liczbę toalet dla osób niepełnosprawnych. Obok toalet będą umieszczone umywalki z wodą. Toi-toie będą ustawione w dwóch miejscach – jednym blisko sceny, drugim blisko miasteczka atrakcji.

INFORMACJE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Grupy zorganizowane, które przyjeżdżają autokarem powinny zostać wysadzone przez kierowców w Warszawie na rondzie de Gaulle’a (tzw. „rondo z palmą”) na przystanku autobusowym „Muzeum Narodowe”. Tam czekać będą wolontariusze, którzy wskażą drogę do punktu zbiórki przy ul. Nowy Świat.

Następnie kierowca powinien udać się na jeden z poniższych parkingów:

  • ul. Bugaj (pod mostem Śląsko-Dąbrowskim),
  • ul. Łazienkowska 6a (przy Torwarze),
  • ul. Myśliwiecka (przy Łazienkach Królewskich),
  • pl. Teatralny,
  • ul. S. Starzyńskiego (przy ZOO).

Po zakończeniu Pikniku autokary powinny odbierać uczestników w okolicy pl. Piłsudskiego (ul. Królewska, ul. gen. Michała Tokarzewskiego, ul. Ossolińskich). Jest to 200 metrów od Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego.

Grupy zorganizowane, które wysłały zgłoszenie w terminie (tj. do 30 czerwca) powinny przed godz. 12:00 zgłosić się do punktu rejestracyjnego, zaznaczonego na mapce na pomarańczowo.

Do zobaczenia!