Prezentujemy program ramowy Pikniku Pokoleń

PARADA SENIORÓW

Parada Seniorów to kolorowy, głośny, optymistyczny (jednak nie infantylny) przemarsz przez miasto. Startujemy w sobotę 25 czerwca o godzinie 12.00 z Placu Konstytucji, czyli z samego serca Warszawy. Z Placu idziemy ulicą Piękną i Alejami Ujazdowskimi, a na wysokości Placu na Rozdrożu wchodzimy na teren Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Cały przemarsz potrwa około 45 minut niezbyt szybkiego marszu. Do pokonania mamy nieco ponad 1 kilometr.

Na Placu Konstytucji warto być nieco przez 12.00. Na miejscu czekać będzie na Was punkt informacyjny, a także przygotowane przez nas transparenty, flagi, gwizdki, wuwuzele. Na miejscu będą również czekać dwa duże londyńskie autobusy z odsłoniętym dachem i nagłośnieniem dużej mocy.

Chwilę po południu wyruszymy z Placu prowadzeni przez bębniarzy, orkiestry i kolorowe autobusy na których DJ-e będą grać różnorodną, pozytywną muzykę. Po dojściu do Zamku Ujazdowskiego zacznie się Piknik Pokoleń.

poziome_starowieyska_1-08

PIKNIK POKOLEŃ

Po dynamicznym, ale nie forsującym, przemarszu zapraszamy do udziału w licznych aktywnościach, które przygotowaliśmy dla Was na Pikniku Pokoleń. Pamiętajcie, że Piknik to wydarzenie odbywające się na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Wejście na teren zielonego parku znajduje się od Placu na Rozdrożu. Wydarzenie jest międzypokoleniowe i są na nim atrakcje dla osób w każdym wieku. Zapraszamy z przyjaciółmi, sąsiadami, dziećmi i wnukami.

ŚCIĄGNIJ PRZEJRZYSTY PROGRAM RAMOWY W PDF:

AKTUALNY PROGRAM GODZINOWY PIKNIKU POKOLEŃ 2016

PROGRAM PARADA SENIORÓW I PIKNIK POKOLEŃ 2016

WŚRÓD GOŚCI PIKNIKU POKOLEŃ, M.IN.:

sklejka

GŁÓWNA SCENA MUZYCZNA

Przed budynkiem Centrum Sztuki Współczesnej stanie wielka scena muzyczna, pod którą przygotujemy zarówno miejsca siedzące jak i stojące.

Skaldowie

Godz. 13.00  Dancing Międzypokoleniowy pod wodzą DJ Wiki

+ pokazy zawodowych tancerzy.

Godz. 14.00 – Koncert SKALDÓW

Legenda polskiej muzyki rozrywkowej jest na scenie już 51 lat. Zespół wystąpią w pełnym składzie koncertowym.

Godz. 16.00 – Widowisko muzyczne „Kobieta do Zjedzenia”

Z udziałem aktorki Magdaleny Skalary oraz zespołu instrumentalnego. Wspaniałe piosenki i elementy kabaretowe – wszystko z jedzeniem w tle.

Godz. 17.00-19.00 – Dancing Międzypokoleniowy pod wodzą DJ Wiki

DJ-e młodszego pokolenia.

SCENA DZIEDZINIEC – STREFA SŁOWA

Na zadaszonym i klimatyzowanym dziedzińcu budynku Centrum Sztuki Współczesnej ustawimy scenę i widownię na 300 osób. Na tej scenie odbędą się spotkania, debaty i występ kabaretowy.

Godz. 13.30 – Jak radośnie przejść przez życie?

To pytanie zada dziennikarz i reportażysta Mariusz Szczygieł, a odpowie na nie legendarna aktorka teatralna i filmowa Zofia Czerwińska.

Godz. 14.30 – Pasja przede wszystkim

Dziennikarz i performer Rafał Betlejewski (telewizja TTV) porozmawia z seniorami i seniorkami, których charakteryzują wyjątkowe pasje. Wystąpią aktorka i modelka Helena Norowicz, podróżnik Włodzimierz Ziółkowski, joginka śmiechu Joanna Barciszewska oraz biegająca półmaratony Barbara Tukendorf.

Godz. 15.30 – Co z tymi facetami?

Lekka dyskusja, w czasie której zastanowimy się czemu panowie 60+ tak często ograniczają swoją aktywność społeczną. Rozmowę poprowadzi pisarka, laureatka Paszportu Polityki, Sylwia Chutnik, z którą rozmawiać będą aktorka Krystyna Sienkiewicz, psycholog prof. Ewa WoydyłłoOsiatyńska i aktywny akademik i sportowiec prof. Jan Ślężyński. Patronem debaty jest SeniorApartments.

Godz. 16.30 – Stylowo w każdym wieku.

Jak wyglądać modnie i czuć się ze sobą dobrze w każdym wieku, opowiedzą prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, znana projektantka Joanna Klimas oraz główna stylistka telewizji TVN Dorota Williams

Godz. 17.30 – Kabaret Filip z Konopii

Filipa Borowskiego z gościnnym udziałem Danuty Stankiewicz oraz Krystyny Sienkiewicz.

ZIELONA POLANA

Na terenie CSW znajduje się wyjątkowy park, a w jego centralnym miejscu zielona polana. Stanie tam plenerowa restauracja, strefa wypoczynku z leżakami i kocami, a także strefa warsztatów kulinarnych i ruchowych.

24

Bądź fit w każdym wieku. Warsztaty ruchowe z Ewą Chodakowską.

Ewa Chodakowska, mistrzyni fitnessu, od której uczą się miliony Polek zaprasza na międzypokoleniową sesję ćwiczeń dostosowaną do osób w każdym wieku. Ćwiczmy razem niezależnie od tego czy mamy lat 10, 40 czy 70.

kulinarneWarsztaty Akademii Kulinarnej Whirlpool prowadzone przez włoskiego mistrza kuchni Marco Ghię.

Zapraszamy na cztery czterdziestominutowe warsztaty, które odbędą się przy długim stole mieszczącym aż pięćdziesiąt osób. Wirtuoz kulinarny Marco Ghia będzie nie tylko przygotowywał pyszne makarony i pizze, ale podzieli się z uczestnikami Pikniku również barwnymi opowieściami i anegdotami związanymi z włoską kuchnią i włoskim stylem życia.

 

 

 

W zdrowym ciele duch też zdrowy.  Warsztaty ruchowe Erwiny Ryś-Ferens.

Warsztaty ruchowe dla Dojrzałych Wspaniałych prowadzone przez panczenistkę, olimpijkę, mistrzynię Europy i Świata Erwinę Ryś-Ferens. Sponsorem warsztatów jest Fundacja Generis.

WARSZTATY W PRZESTRZENI PARKU

warsztatyNa terenie Parku znajdziecie kilkadziesiąt stoisk z ciekawymi atrakcjami, a także strefy licznych warsztatów. W każdym momencie będziecie mogli wybrać jeden z kilku równolegle odbywających się warsztatów przygotowanych przez naszych partnerów i sponsorów. Nie będą potrzebne żadne zapisy.

TVN Uwaga zaprasza na gimnastykę umysłu.

Zbigniew Łuczyński z TVN Uwaga zaprosi do specjalnego namiotu na sesje krótkich ćwiczeń poprawiających codzienne funkcjonowanie w każdym wieku. W programie między innymi ćwiczenia językowe, z których korzystają zawodowi dziennikarze.

Warsztaty taneczne z Akademią Isadory.

Tango? Samba? A może dance-hall? Dla każdego coś miłego w trakcie kolejnych sesji tanecznych przygotowanych przez tancerzy z warszawskiej Akademii Izadora.

Warsztaty gliniarskie.

Na Piknik przyjedzie specjalny piec do wypalania gliny, a każdy uczestnik będzie mógł zrobić pod okiem instruktora ozdobę lub kubek. Po wysuszeniu będziecie mieli niepowtarzalne pamiątki do zabrania do domu.

Joga Śmiechu.

Śmiech to zdrowie? Udowodni to joginka Joanna Barciszewska, która zaprosi na specjalne sesje ze śmiechem w tle. Czy to profilaktyka czy już terapia? Na pewno sprawdzimy!

Nordic Walking.

Zielony park to znakomite miejsce na ćwiczenia z kijkami. Ma je wielu, ale niewielu z nich poprawnie korzysta. Fundacja Trzy Kroki pokaże jak dobrze używać kijków i urozmaicić swoje spacery.

Strefa Juniora i nie tylko.

Parada i Piknik są także dla przyszłych seniorów. Zapraszamy dzieci do specjalnej strefy na której czekać będą na nie zabawki, trampolina, materiały plastyczne i wykwalifikowani animatorzy. Wszyscy juniorzy stworzą razem pamiątkowy obraz, przy którego tworzeniu mogą pomóc babcie i dziadkowie.

ABC Rehabilitacji

Fizjoterapeutka Joanna Palmowska zaprasza do udziału w bezpłatnym treningu „Zdrowe stawy”. Ćwiczyć będziemy na stojąco, bez konieczności posiadania stroju sportowego.

… oraz wiele innych warsztatów.

STREFA POCZĘSTUNKU

jedzenie

W CENIE do 4 zł za porcja przygotujemy: 

Ciepłe dania piknikowe, grillowane i gotowane, mięsne i bezmięsne.

ZUPEŁNIE BEZPŁATNIE oferujemy:

pożywną grochówkę, słodkie wypieki, owoce cytrusowe, polskie jabłka, wodę mineralną i napoje owocowe.

Do tego można będzie kupić:

Zimne piwo w bardzo dobrej cenie. Pajdę zdrowego chleba na zakwasie z hummusami i pastami ręcznie robionymi przez członków spółdzielni socjalnej Projekt Spółdzielnia. Większe zestawy obiadowe, kawy i herbaty, chłodniki, ciasta, alkohole.

STREFA ZDROWIA CENTRUM MEDYCZNEGO SYNEXUS

Warszawa 2015 patada Seniorow Fot Danuta Matloch

W strefie zdrowia będą Państwo mogli skorzystać licznych bezpłatnych badań: min. pomiar ciśnienia, bmi, tkanki  tłuszczowej, cukru. Przy stoisku na uczestników będzie czekał wykwalifikowany personel który z przyjemnością opowie uczestnikom o prowadzonych w naszych placówkach badaniach kontrolnych, a każdy senior, który odwiedzi stoisko Centrum Medycznego Synexus, otrzyma od nas drobny upominek. Dodatkowo, dla wszystkich uczestników Parady Seniora przygotowaliśmy czapki z daszkiem, które ochronią Państwa przed słońcem oraz zielone balony które symbolizują siłę, witalność i pogodę ducha uczestników parady seniorów!

MIASTECZKO FIZJOTERAPII MEDISYSTEM

IMG_1813

Co spotkacie w miasteczku MEDISystem?

  • 13.00 i 13.30 Wstań prawą nogą, czyli gimnastyka na dobry dzień
  • 14.00 BHP w domu, czyli jak zaaranżować mieszkanie dla seniora
  • 14.30 Aktywny senior, nie rdzewieje, czyli jak się ruszać zdrowo i bezpiecznie
  • 15.00 – 16.00 Przychodzi pacjent do fizjoterapeuty, czyli indywidualne porady dla seniorów

OPROWADZANIE PO WYSTAWACH CSW

Sztuka nowoczesna wydaje się Wam niezrozumiała? Zapraszamy więc na oprowadzanie po wystawach z ich kuratorami. Jedno oprowadzanie potrwa pół godziny i dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń z kontaktu z twórczością współczesnych artystów. Oprowadzania zaczynają się o godz. 15.00 i 16.00; zbiórka przy Punkcie Informacji w hallu CSW.

MAGAZYN 60PLUS

Na Pikniku pojawi się także Magazyn 60+ (https://www.facebook.com/magazyn60plus/), który przygotował atrakcje dla Uczestników. Magazyn 60+ to pierwszy w Polsce wysoko nakładowy tytuł o tematyce społeczno-lifestylowej, skierowany do osób powyżej 55. roku życia. Magazyn jest pełen inspiracji dla osób młodych duchem, jak pożytecznie i w ciekawy sposób spędzić czas. Dla wszystkich osób powyżej 55. roku życia zdrowie jest priorytetem, dlatego profilaktyka oraz metody leczenia to główne zagadnienia każdego numeru magazynu. Prezentują także ciekawe przepisy kulinarne, diety korzystne dla zdrowia, promują aktywność fizyczną.

I wiele innych. 

 

7-belka_asos_informacja o współfinansowaniuNET