STREFA DYSKUSJI: Odważ się na zmiany

Dzięki współpracy z Promedicą24 uczestnicy Pikniku Pokoleń będą mogli wziąć udział w szeregu spotkań dyskusyjnych dotyczących zmian w życiu. Badanie IQS przeprowadzone na zlecenie Promedica24 zbadało gotowość Polek do zmian. Pragniemy porozmawiać o zmianach z wybitnymi osobowościami, by sprawdzić, na ile jesteśmy na nie gotowi. 

TERCET (9)

14:30

Odważ się na zmiany. Przekraczaj granice

Mówi się, że podróże to jedna z niewielu rzeczy wymagająca wydatkowania pieniędzy, dzięki której stajemy się bogatsi. Ale czy na pewno podróże muszą się wiązać się z wydatkami? I czy są tylko dla młodych? Jak podróżować, by podróżowanie nie stało się rutyną? Jak zachować w sobie chęć doświadczania nowego? Jedno jest pewne – podróże to przekraczanie granic, tych umownych i tych wewnątrz nas. Najlepiej wiedzą o tym goście naszej dyskusji:

Odważ się na zmiany

 

 

 

Beata Pawlikowska – podróżniczka, pisarka, tłumaczka, fotografka;

Teresa i Andrzej Walczakowie – małżeństwo 60+  podróżujące przez świat kamperem;

Władysław Grodecki  – siedemdziesięciopięciolatek, podróżnik i przewodnik, uczestnik ponad stu wypraw zagranicznych w tym trzech samotnych wędrówek dookoła świata. 

Moderator Edyta Mikołajczyk – dziennikarka, redaktorka, podróżniczka.

15:30

Odważ się na zmiany. Znajdź siebie

Jak odważyć się wyjść z ról, które wybrali nam inni lub, które narzuciła nam kultura? Jak odszukać siebie po latach bycia kimś, kim nie do końca chcemy być? Czy wypada na „dojrzałe lata” przejść metamorfozę? Jak nie ulec przygodnym modom na zmiany i nie zatracić prawdziwych siebie? Czy żeby zmieniać się na lepsze i żyć ze sobą w zgodzie potrzebne nam kryzysy czy raczej wola metodycznej pracy? A może nie trzeba się zmieniać na starość, a jedynie polubić to kim jesteśmy? Na powyższe pytania postarają się odpowiedzieć goście naszej dyskusji:

Odważ się na zmiany (1)

 

Hanna Bakuła – polska malarka, scenograf, kostiumolog

Zbigniew Łuczyński – dziennikarz, prezenter telewizyjny, Coach

Moderator Sylwia Chutnik – polska kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna, pisarka

16:30

Odważ się na zmiany. Zaprzyjaźnij się ze swoim ciałem.

Większość z nas ma obiekcje wobec swojego ciała. Niedoskonałości i ograniczenia wpychają w zły nastrój czy depresje. A im dalej w wiek, tym mniej w nas harmonii z kapryśną fizycznością. Jak poczuć się lepiej samemu ze sobą? W czasie debaty porozmawiamy o diecie, o tym co wypada w ubiorze, o pracy nad psychiką, która wzmacnia fizyczność, a nawet o operacjach plastycznych w wieku 60+. W spotkaniu wezmą udział:

Odważ się na zmiany (2)

 

Krystyna Mazurówna – polska tancerka, choreografka i dziennikarka pracująca we Francji;

Konrad Gaca – specjalista żywieniowy, trener-motywator

Dr Andrzej Sankowski – chirurg plastyczny;

Barbara Tukendorf – seniorka biegająca półmaratony;

Moderator Ewa Stasiuk– dziennikarka, redaktorka, psycholożka.