Warsztaty, spotkania, pokazy na Pikniku Pokoleń

Po Paradzie czas na koncerty, międzypokoleniowy dancing, coś na ząb. Prócz tego mamy dla Państwa wiele innych atrakcji – warsztatów, spotkań, pokazów

Wladyslaw_Kozakiewicz_fotMichalMutor-Agencja-Gazeta

Warsztat z Władysławem Kozakiewiczem – zaprasza Wydawnictwo Agora

Warsztaty na Dziedzińcu – godzina 15.00; stoisko wydawnictwa czynne cały czas

W tegorocznej edycji Pikniku Pokoleń udział weźmie legenda polskiego sportu – Władysław Kozakiewicz. Jeden z najlepszych tyczkarzy świata będzie zachęcał seniorów do aktywnego stylu życia – w końcu Mistrz Olimpijski najlepiej wie, jak dbać o kondycję i ciało! Władysław Kozakiewicz opowie nie tylko o swoich doświadczeniach sportowych, ale także o zmaganiach z procesem starzenia się i walce o formę. Co jednak najważniejsze – zorganizuje pokaz ćwiczeń. Będą to specjalne techniki, które Mistrz stosuje na co dzień w terapii osób starszych w swojej klinice rehabilitacyjnej w Niemczech. Panel poprowadzi Jerzy Telesiński z Radia Złote Przeboje. Jednak teoria to zwykle za mało – słuchacze będą mieli możliwość wspólnie poćwiczyć i nauczyć się podstaw. Poza rozmową i pokazem ćwiczeń odbędzie się promocja książki Bądź Kozakiem i dbaj o siebie!, której autorami są Władysław Kozakiewicz oraz dziennikarz sportowy, Damian Bąbol.

Happening „Pokolenie Młodzi Duchem” – zaprasza Fundacja United Way Polska

Warsztaty o 14.00, 15.30, 17.00; stoisko fundacji czynne cały czas

Uczestnicy happeningu zaproponują hasło nawołujące do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób starszych. Hasło pojawi się na specjalnie przygotowanych papierowych czapkach, które następnie będą malowane i ozdabiane. Każdy będzie mógł założyć taką czapkę i wyjść w niej na ulice Warszawy. Zbiórka na warsztaty prowadzone przez Lucynę Kraśkiewicz. Ponadto na stoisku będzie możliwość zapisów na bezpłatne konsultacje psychologiczno-prawnicze dla Seniorów.

 

Dbaj o pamięć! – na warsztaty zaprasza Care Experts

Zbiórka na warsztaty na stoisku fundacji w strefie parku

Stale czegoś szukasz? Opiekujesz się osobą z objawami pamięci? Chcesz dowiedzieć się więcej o chorobie Alzheimera? Fundacja Medicover zaprasza na warsztaty, na których dowiesz się: Co robić, gry dostrzegasz pierwsze trudności z pamięcią? Jak zachować się wobec bliskich z objawami demencji, jak radzić sobie z emocjami? Gdzie szukać wsparcia w opiece nad chorym? Co robić, by utrzymać aktywność umysłową w starszym wieku.

 

Warsztaty dla najmłodszych przyszłych seniorów – zaprasza Fundacja Zobacz…JESTEM

Na stoisko Fundacji zapraszamy przez cały czas trwania Pikniku

Animatorzy Fundacji  przywitają najmłodszych przyszłych seniorów o godzinie 13.00 malowaniem twarzy. Poniesie ich także wyobraźnia, którą wykorzystają wspólnie z dziećmi przy skręcaniu balonów. Będzie trochę ruchu, gier i zabaw, malowania i rysowania. O 14:30 i o 17:30 zaplanowaliśmy konkursy z nagrodami. Nie zdradzimy na razie jakie – trzeba po prostu przyjść. Najchętniej w towarzystwie Babci i Dziadka – dla nich też mamy niespodziankę!

 

20141011_092323   Fundacja-Zobacz-Jestem-Rozmowy-przy-Kawie-Ursynow-22-960x570_c

 

 

Warsztaty Nordic-Walking – zaprasza Fundacja Trzy Kroki

Warsztaty o godzinach 14.30, 15.30, 16.30; stoisko przez cały czas trwania Pikniku.

Na stoisku będzie można spotkać się z psychodietetykiem czy skorzystać z profesjonalnych konsultacji dotyczących dobierania kijków nordic-walking. Zapraszamy też na warsztaty nordic-walking pod okiem specjalistów.

 

Ekologiczne warsztaty i konkursy – zaprasza Senior LO 50+

Stoisko otwarte przez cały piknik

Na stoisku wydawcy pisma Senior LO 50+ liczne konkursy o tematyce ekologicznej. Każdy kto przyniesie na piknik zużyte baterie dostanie ekologiczny gadżet lub nasiona roślin.

 

Warsztaty Plastykoterapii  zaprasza Fundacja Terapii Poprzez Sztukę „Kolorowy Start”

Warsztaty plastyczno-terapeutyczne przez cały czas trwania Pikniku

 

Warsztaty Tai-Chi – zaprasza Stowarzyszenie Taoistycznego Tai-Chi w Polsce

Sesje odbędą się o godzinie 14.00 i 15.00 – zbiórka na stoisku stowarzyszenia

 

Jak starsi mogą pomóc starszym? – opowie zespół i wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”

Punkt informacyjny Stowarzyszenia będzie działał przez cały Piknik

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0083

 

Na Pikniku również:

 

Koncerty na żywo na dwóch scenach

The Postman – zespół nazywany polskimi Beatlesami, grający bigbitowe hity lat 60; Maja Koman – multimedialna artystka z Poznania, której piosenkę „Babcia mówi” przesłuchało w internecie ponad milion osób; Teściowa Śpiewa – duet grający warszawski folklor miejski w stylu Grzesiuka, składający się z prawdziwej teściowej i zięcia, a także śpiewająca hity polskiej muzyki rozrywkowej Teresa Kramarska, zespół cheerliderek 50 i 60+ Happy Ladies,  senioralny zespół taneczny Przebudzenie i inni artyści. Muzyka będzie różnorodna i dynamiczna.

 

Dancing Międzypokoleniowy na dwóch scenach

Wystąpią senioralni DJ-e, m. in. legendarna DJ Wika oraz DJ Andrzej, DJ Janeczka, DJ Wit. Wspomogą ich młodzi artyści miksujący muzykę wszystkich pokoleń.

 

9506_4-2 1613857_433656233482748_6846309978980700199_n image Maja Koman Unplugged

 

Strefa Poczęstunku – miejsce w którym będzie można dostać niewielką, bezpłatną przekąskę od naszych sponsorów  lub kupić niedrogie dania z grilla czy zupę za trzy złote.

 

Strefa Zdrowia SYNEXUS – miejsce w którym kilkunastu specjalistów będzie robiło bezpłatne badania lekarskie oraz… masarze.

 

Oraz wiele innych…

 

belkaszersza