Warsztaty, pokazy, spotkania na Pikniku Pokoleń

Zapraszamy do wzięcia udziału w licznych atrakcjach jakie przygotowaliśmy dla Państwa w czasie Pikniku Pokoleń, który zacznie się w sobotę 28 czerwca o godzinie 13.00 w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.


Aktywności na terenie Zielonego Jazdowa


Przez cały czas trwania Pikniku Pokoleń:


Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier” oraz Sante zapraszają: Kamper Zdrowia

Bezpłatne badania z zakresu profilaktyki jaskry, badanie poziomu cukru we krwi, konsultacje lekarzy specjalistów oraz trening slow-joggingu, czyli zajęć ruchowych dostosowanych do wymogów osób starszych.  Na miejscu będzie można dostać bezpłatny poczęstunek i udzielić wywiadu dla jednej ze stacji radiowych. Każdy kto odwiedzi strefę zostanie poczęstowany zdrowymi przekąskami, które dla seniorów przygotuje firma Sante.

Restauracja Instalacje oraz Fundacja Zaczyn zapraszają: Otwarty stół, czyli…

Bezpłatny poczęstunek na ciepło i zimno. Biała kiełbaska z wody z dodatkami, słodkie bułeczki, ekologiczne soki i woda. Pozostałe dania ciepłe i zimne ,oraz alkohole, w promocyjnych cenach.

Barbórka-Dizajn zaprasza: Warszaty up-cyklingowe

O godzinach 14, 15, 16 i 17 będę rozpoczynały się kolejne serie warsztatów plastycznych. Każdy uczestnik wyjdzie z nich z własnoręcznie zrobioną ozdobą zrobioną z materiałów z recyklingu, np. koszykiem lub kolczykami.


Stylissima.pl zaprasza: Foto studio, czyli zrób sobie zdjęcie

Linda i Magda mają 60 lat (w sumie) i prowadzą pierwszego polskiego bloga o modzie dla kobiet po pięćdziesiątce. W czasie „Pikniku Pokoleń” zaproszą warszawiaków do swojego plenerowego ministudia fotograficznego, żeby uwiecznić na zdjęciach najciekawsze stylizacje i przy okazji porozmawiać o tym czy moda nie zna wieku.

Portal mSenior.pl zaprasza: Senior w społeczności internetowej – prezentacja i szkolenia

Podczas Pikniku Pokoleń zostanie zaprezentowany nowy portal mSenior.pl, stworzony z myślą o osobach 60+. Specjaliści pomogą zainteresowanym założyć profil w klubie mSeniora oraz opowiedzą o plusach internetowej aktywności. Ponadto wszyscy chętni, od godz. 14 do 18, wykonają bezpłatnie badania EKG i pomiary ciśnienia.

Zielony Jazdów zaprasza: Różyc Bazaristan

Targ na którym można będzie kupić ekologiczną żywność, od świeżych warzyw po przetworzone produkty. Wszystko z upraw przyjaznych zdrowiu, od rolników dla których liczy się jakość.


Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury zaprasza: Prezentacja oferty Och-Teatru oraz Teatru Polonia

Zainteresowani poznają, m. in. szczegóły takich spektakli jak: „Czas Nas Uczy Pogody” czy „Starość Jest Piękna” poruszających tematykę osób dojrzałych. Przy teatralnym stanowisku będzie też okazja do zapoznania się bliżej z ideą Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.

Warszawska Kooperatywa Spożywcza zaprasza: Dlaczego warto robić wspólne zakupy?

Członkowie kooperatywy kupują produkty z upraw ekologicznych, spełniające standardy etyczne, omijające pośredników. Podczas pikniku dowiemy się, m. in. dlaczego wspólne zakupy się opłacają, jak działa kooperatywa i jak można zostać jej członkiem.

Wydawca czasopisma „SeniorLO 50+” zaprasza na: Międzypokoleniowe warsztaty recyklingowe w Zielonym Jazdowie

Przybliżone zostaną problemy związane z gospodarką odpadami – wytwarzaniem odpadów, wpływem na środowisko przyrodniczej oraz na zdrowie ludzi. Warsztaty udowodnią, że segregacja odpadów wcale nie musi być przykrym obowiązkiem.


Zapraszamy również do innych działań przygotowanych przez: 
Fundację „Ja Kobieta”, Centrum Społeczne Paca 40 oraz Komendę Policji.


O wyznaczonych godzinach zapraszamy na specjalne wykłady i warsztaty:


godz. 14.00 – Fundacja „Dobrze, że jesteś” zaprasza: Joga śmiechu i śmiechoterapia.

Tego typu joga została stworzona w Indiach w 1995 roku przez doktora medycyny Madana Katarię, który utworzył pierwszy klub śmiechu w parku w Bombaju. Od tego czasu powstały tysiące klubów śmiechu w ponad 70 krajach. Dodatkowo, joga śmiechu jest praktykowana w licznych szkołach i uniwersytetach, firmach czy ośrodkach dla seniorów.

godz. 14.00 – Portal CafeSenior.pl zaprasza: Jak z internetem ułatwić sobie życie? Prezentacja i mini warsztaty.

Jaka jest Twoja pasja? Czy wiesz, że internet pozwoli Ci ją rozwinąć? Na co dzień – przez brak wiedzy i czasu – wykorzystujemy zaledwie ułamek możliwości, jakie daje nam sieć. Internet przekracza ludzkie ograniczenia i granice. To narzędzie, dzięki któremu możemy zrealizować swoje marzenia i odkryć nowe możliwości. Jak to osiągnąć? O tym opowie Tadeusz Mirski z portalu CafeSenior.

Godz. 14.00 – dr Bożena Ryczkowska zaprasza: Warsztaty „Oblicza stresu i sposoby radzenia sobie z nim”

Warsztaty o somatycznych objawach stresu pozwoli nam lepiej zrozumieć mechanizmy działania naszego organizmu, co w konsekwencji ułatwi skuteczną obronę przed konsekwencjami stresu.


Godz. 15.00 – Mariola Będkowska z Fundacji Trzy Kroki zaprasza: Prezentacja i warsztaty „Nordic Walking od podstaw”

Podczas spotkania poznamy aspekty, które powinniśmy wziąć pod uwagę rozważając zmianę stylu życia na lepszy. Będzie też o uprawianiu nordic walking. Zajęcia poprowadzi Mariola Będkowska, szefowa Fundacji Trzy Kroki, międzynarodowy trener nordic walking, szkoleniowiec.

godz. 15.00 – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wesołej zaprasza: Plener malarski w Zielonym Jazdowie – warsztaty malarstwa sztalugowego.

Na terenie CSW Zamku Ujazdowskiego malarstwo plenerowe zaprezentuje kilkuosobowa grupa pod kierunkiem pani Marii Surawskiej.

Godz. 15.00 – dr Bożena Ryczkowska zaprasza: Warsztaty „Bóle stawów i kręgosłupa”

Warsztaty o tematyce bóli kręgosłupa i stawów przybliży znaczenie diagnostyczne tych dolegliwości i nauczy właściwego postępowania terapeutycznego.Panel dyskusyjny: Recepta na udaną starość.


Czy wiek senioralny może być najszczęśliwszym okresem życia? Czy można wówczas zacząć „od nowa”? Czy z życiowym bagażem na karku, nie najwyższą emeryturą i zdrowiem płatającym figle, może wymyślać się na nowo i czuć się ze sobą świetnie? A może za bardzo oczekujemy nowych początków i niepotrzebnie wysoko podnosimy sobie poprzeczkę? O tym gdzie szukać recept na udaną starość porozmawiamy m. in. z: Jolantą Kwaśniewską, Dj Wiką, Zofią Czerwińską, Hanna Samson. Panel odbędzie się o godzinie 14.00 na dziedzińcu CSW.


Pokolenie 1600! Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” zaprasza wszystkich Seniorów do podzielenia się historiami ze swojego życia.


1 lipca rusza kampania społeczna Pokolenie 1600, której organizatorem jest Fundacja Senior Econimicus. Kampania ma zwrócić uwagę na problem obecnych i przyszłych emerytów w Polsce. Rafał Betlejewski z Radia dla Ciebie będzie żył za kwotę równą standardowej emerytury, a do jego mieszkania seniorzy będą mogli „wpaść” na herbatę, zagrać w szachy, albo po prostu pogadać. Podczas Parady Seniorów Rafał spotka się z Seniorami i będzie nagrywał ich historie do projektu Pokolenie 1600. Zapraszamy od godz. 16.00