Panele dyskusyjne na Pikniku Pokoleń 2019 – zobacz wideo

Po VI Paradzie Seniorów odbył się Piknik Pokoleń, a w ramach niego panele dyskusyjne. Zapraszamy do obejrzenia zapisu spotkań, które odbyły się 24 sierpnia 2019 r. Wśród uczestników dyskusji znaleźli się m.in.: DJ Wika, Helena Norowicz, Katarzyna Pakosińska, Hanna Samson, Robert Janowski, Tomasz Jacyków.

„Rozrywka 60+, czyli czy seniorowi czegoś nie wolno lub nie wypada?”

Udział w dyskusji wzięli:
DJ Wika – najstarsza polska DJ-ka, gwiazda mediów, animatorka aktywności seniorów, pomysłodawczyni Parady Seniorów.
Katarzyna Pakosińska – aktorka i kabareciarka. Współtwórczyni „Kabaretu Moralnego Niepokoju”. Występuje w warszawskich teatrach Kamienica oraz Capitol. Była uczestniczką programów rozrywkowych: „Taniec z gwiazdami” i „Twoja twarz brzmi znajomo”.
Robert Janowski – dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy, lektor, pisarz, wokalista. Wieloletni prowadzący teleturniej TVP1 „Jaka to melodia?”, od jesieni 2019 r. poprowadzi nowy muzyczny show w Tv Puls.
Tomasz Szymański – redaktor naczelny tygodnika „Życie na Gorąco”, najpopularniejszego magazynu rozrywkowego mającego setki tysięcy czytelników.

Moderator:
Robert Łuchniak – radio RDC

„Dojrzałe zmiany w dojrzałym życiu, czyli jak mądrze się zmieniać”

Udział w dyskusji wzięły:
Mariola Bojarska-Ferenc – instruktorka fitnessu, gimnastyczka artystyczna, dziennikarka i autorka książek. Była prekursorką fitnessu w Polsce i zapoczątkowała modę na bycie fit.
Ewa Foley – promotorka pozytywnego życia, doradca rozwojowa. Autorka popularnych książek-poradników zwanych „trylogią życia”: Zakochaj się w życiu, Powiedz życiu tak oraz Bądź aniołem swojego życia.
Hanna Samson – psycholożka, pisarka, dziennikarka, feministka

Moderatorka:
Aleksandra Zbroja – dziennikarka, reportażystka, „Duży Format”

„Stylowo po sześćdziesiątce, czyli kilka słów o modzie i seniorach”

Udział w dyskusji wzięli:
Helena Norowicz – modelka, aktorka. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” powiedziała, że odejście z teatru na emeryturę podcięło jej skrzydła. Dostała jednak nieoczekiwaną propozycję zawodową i w wieku 80 lat rozpoczęła karierę modelki. Grała m.in. w filmach i serialach, takich jak: „Matka Teresa od kotów”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”, „Na dobre i na złe”, „Anna German”.
Tomasz Jacyków – stylista, krytyk i popularyzator mody. Stylista licznych programów telewizyjnych i juror w kilku talent-show. Autor książki O elegancji i obciachu Polek i Polaków.
Jan Adamski – senior, bloger, pasjonat mody męskiej. Lubi pisać o sprawach, które go pasjonują, dlatego zdecydował się na prowadzenie bloga, na którym prezentuje autorskie stylizacje. Nie boi się odważnych zestawień, jasnych kolorów i wyzwań.

Moderatorka:
Beata Tadla – dziennikarka i prezenterka telewizyjna