Międzypokoleniowa potańcówka i koncerty

Parada będzie roztańczona i rozśpiewana. DJ Wika będzie prezentowała międzypokoleniowe hity, a sami uczestnicy będą mogli śpiewać i tańczyć to, co im się żywnie podoba. A co czeka na uczestników na samym Pikniku?

Bardzo wiele i to na dwóch scenach, na których naprzemiennie będą królować młodsi i starsi DJ-e (prezenterzy muzyki, którzy wybierają utwory do tańca) oraz zespoły wykonujące swoje utworzy na żywo.

 

Już o godzinie 14.00 na głównej scenie Zielonego Jazdowa wystąpią m.in.

Szczęśliwa Sześćdziesiątka, Orkiestra Odeon.

Kabaret „Szczęśliwa 60-ka”

to grupa  przyjaciół w wieku około 60+, którzy znają się od czasów studenckich, gdy grali, tańczyli i śpiewali w Zespole Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej . Teraz po wielu latach, postanowili wrócić do swoich pasji z młodych lat, bawiąc siebie i publiczność w programie kabaretowym „U Grubego Joska”, którego scenariusz, reżyseria i aranżacja muzyczna zostały opracowane własnymi siłami  przez członków  zespołu.  Akcja przedstawienia toczy się w okresie międzywojennym, w knajpie „U Grubego Joska” przy ulicy Gnojnej. Przy dźwiękach kapeli bywalcy tego lokalu przypominają szlagiery i specyficzny folklor przedwojennej Warszawy, środowisko warszawskich cwaniaków i typów spod ciemnej gwiazdy, przekupek, pań lekkich obyczajów, ale i przedstawicieli wyższych sfer, którzy często zaglądali do „Grubego Joska”.  Kabaret „Szczęśliwa 60-ka” jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, z których najważniejsze to  główna nagroda Grand Prix  XII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora oraz także Grand Prix  XI Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów.

Nasza strona na Facebook’u: https://www.facebook.com/Szczesliwa.60

Od godziny 15.00 występy będą odbywały się na dziedzińcu, gdzie wystąpią m. in:

Kram Kramarskiej, Praskie Małmazyje, Canto oraz Uniwersytet Taneczny Trzeciego Wieku.

Zespół wokalny „Canto”

W  2008r. w Starym Zamościu  zostało powołane Starozamojskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych. W ramach stowarzyszenie powstał Klub Seniora. Pierwsze spotkanie członków klubu odbyło się 19. 02. 2008 r. Powołano zarząd klubu, opracowano program zajęć, spotkania odbywały się regularnie zgodnie z przyjętym harmonogramem. Seniorzy działając w Klubie Seniora mieli możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Osoby kochające muzykę i śpiew utworzyły chór, rozpoczęły się próby.  Pierwszy publiczny występ chóru odbył się w sierpniu 2009 r.  W 2011 r. zespół nagrał płytę, a w 2012 r. płyta została wydana. Na Ogólnopolskiej Paradzie Seniorów zaśpiewamy pieśń patriotyczną „Taki kraj”, piosenkę ludową „Szla dziewczyna” oraz piosenkę „Zapomnisz” naszą klubową.  Już wkrótce będzie uzupełniona nasza strona Klubu Seniora adres; www.klubseniora.ogr.pl.

Zespol Conte

Uniwersytet Taneczny Trzeciego Wieku

Tropicana – międzypokoleniowa grupa tańca orientalnego. Płynne i pełne wdzięku ruchy tańca brzucha łączymy z pełną świadomością własnego ciała. Tańczymy z różnymi akcesoriami: woale, fanweile, skrzydła IZIS. Tworzymy ekspresyjne orientalne show, które zawsze warto zobaczyć.

Tropicana

Senior Show – zespół taneczny o ogólnopolskiej sławie. Wykonujemy tańce całego świata od zorby, przez passo double i bachattę, po can cana. Każdy taniec traktujemy jak wyzwanie i staramy się być najlepsi.  Jednocześnie sprawia nam to niewysłowioną radość, którą zawsze widać na scenie.

Parada Seniorów i Piknik Pokoleń

 

O godzinie 18.00 koncerty wracają do Parku gdzie akustyczny, wyjątkowy koncert dadzą:

Irena Santor oraz Marcelina.