Uniwersytet Warszawski [Piknik Pokoleń 2017 r.]

Uniwersytet Warszawski skończył niedawno 200 lat. Powołany w sercu miasta był świadkiem wielu historycznych momentów. Wybór tego miejsca na Piknik Pokoleń 2017 r. nie jest przypadkowy. 

Piknik Pokoleń odbędzie się w tym roku na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. W samym sercu Warszawy. Przy Trakcie Królewskim. Wybór miejsca nie jest przypadkowy! Uniwersytet jest miejscem w którym ścierają  się różne idee, kształtują postawy i rodzą się autentyczne wartości. Piknik Pokoleń to spotkanie międzypokoleniowe, na którym obok siebie bawią się przedstawiciele wszystkich pokoleń, pionierskie, które ma ukazać potencjał społeczności 60+ i pracy międzypokoleniowej.

Stary-BUW

Tradycyjnie oprócz finałowego koncertu estradowej gwiazdy (w tym roku jest to zespół Tercet Egzotyczny), do tańca będzie przygrywać Dj Wika. Równolegle będą odbywać się ciekawe panele dyskusyjne, warsztaty i ćwiczenia ruchowe.  Na uczestników będzie czekać także darmowy poczęstunek i woda. Wszystko odbędzie się na świeżym powietrzu, w zaaranżowanej scenerii kampusu głównego uniwersytetu.

032_Kampus_z_lotu_ptaka

Uniwersytet Warszawski to historyczne miejsce stolicy Polski. Został założony 19 listopada 1816 w Warszawie przez rosyjskiego cara Aleksandra I z inicjatywy Stanisława Kostki Potockiego i Stanisława Staszica.

 

CIEKAWOSTKA:

Swego czasu na terenie UW swoje miejsce znalazła wypchana zwierzyna: żubry, żyrafy, słonie, pawiany i niedźwiedzie. Wszystkie te zwierzęta były wypchane i umieszczono je w gabinecie zoologicznym na pierwszym piętrze gmachu dzisiejszego Wydziału Historycznego UW.  W 1863 roku, w czasie powstania styczniowego, w tych wypchanych zwierzętach powstańcy przechowywali meldunki wojskowe.

 

KA_logo_bez_hasla_01Przy Uniwersytecie Warszawskim działa także Klub Absolwentów, który ma na celu budowanie i rozwijanie więzi Uniwersytetu z absolwentami oraz zapewnienie im bezpośredniego dostępu do informacji o ofercie edukacyjnej, kulturalnej sportowej uczelni.

Osoby, które zapiszą się do Klubu zapraszane są w ciągu całego roku na specjalne wydarzenia, podczas których mogą odnowić kontakty z lat studenckich i nawiązać nowe znajomości. Podczas Pikniku Pokoleń 2017 będzie można zapisać się do klubu, zapraszamy serdecznie.

 

Fot. https://uw200.uw.edu.pl